Realizacja projektu pieca glinianego wykonana przez – Budownictwo Naturalne Ryszard Buczek

Naszym udziałem w projekcie jest projekt formy pieca. Koncepcja inwestora zakładała nietypowy – okrągły piec ze schodkami o ciekawym kształcie.

Piec gliniany umożliwia ogrzewanie kilku pomieszczeń bez konieczności wspomagania się wentylacją mechaniczną. Masa akumulacyjna wykonana z gliny oddaje ciepło powoli przez co nie wysusza powietrza jak ma to miejsce w klasycznym ogrzewaniu za pomocą kaloryferów lub wspomagania ogrzewania kominkiem. Dodatkowo masa gliniana pochłania lub oddaje wilgoć w zależności od natężenia wilgoci w pomieszczeniu co pozwala w naturalny sposób regulować wilgotność w pomieszczeniu i jest przyjazne dla osób z alergiami.
Piece gliniane dzięki wykorzystaniu plastycznego tworzywa oraz ręcznego wykonania mogą być budowane w ciekawej estetycznej formie i stanowić unikalną ozdobę wnętrza domu, dopasowaną do życzenia i fantazji jego mieszkańców. Piece na których można „wygrzać stare kości” są również uwielbiane przez zwierzęta  domowe.

Piec gliniany 003
Piec gliniany 002
Piec gliniany 001
Piec gliniany 005
Piec gliniany 006
Piec gliniany 007

Polecamy Budownictwo Naturalne Ryszard Buczek jako zduna – świetnego fachowca od budowy pieców i zapraszamy do współpracy  przy tworzeniu ciekawych, unikatowych, przytulnych i indywidualnych wnętrz.

Pozdrawiamy
Zespół Archizen

Dodaj komentarz