Dziś zapowiedziana kontynuacja, czyli kilka słów o tym, jakie przedmioty warto mieć ze sobą, gdy już wystąpi realne zagrożenie.
Dobrze jest takie rzeczy wrzucić do samochodu na wypadek losowych sytuacji, takich jak: stanie w korku całą noc, blokady komunikacyjne, nieprzewidziany nocleg w gości, awaria samochodu, wypadek, czy wreszcie ostatnio popularna kwarantanna.

Dobrym pomysłem jest mieć zawsze w samochodzie:

Plecak 2

Butelkę wody
Koc
Wygodne buty na zmianę, nadające się do marszu (zwłaszcza tyczy się kobiet, które używają w pracy eleganckiego obuwia nie nadającego się do dłuższych spacerów)
Rękawice robocze

Mały plecak, a w nim:
Latarkę
Pieniądze w gotówce na ok. jedno tankowanie
Podstawową apteczkę (zwłaszcza środki przeciwbólowe, przeciwzapalne oraz opatrunkowe: plastry i bandaż, środek do dezynfekcji)
Paczkę chusteczek nawilżanych
Rolkę papieru toaletowego
Ciekawą książkę lub inną formę rozrywki
Przekąski, które możemy przechowywać bez lodówki, energetyczne i lekkie do transportu, liofilizowane. Dobrym pomysłem są batoniki proteinowe, czekolada itp o łącznej sumie około 6000 kCal
Bieliznę, skarpety i koszulkę na zmianę
Kurtkę przeciwdeszczową, czapkę, rękawiczki, ciepłą bluzę czy sweter
Naładowany powerbank i kable
Papierową wersję mapy naszej okolicy (można wydrukować z Google Maps)
Zapałki/zapalniczkę
Scyzoryk lub nóż
Krem z filtrem UV
Maskę do ochrony twarzy oraz ochronę oczu (okulary przeciwsłoneczne, gogle, okulary do pływania, okulary ochronne BHP, gogle narciarskie itp)
Paczkę papierosów, puszkę piwa lub inny alkohol, kawę rozpuszczalną w saszetkach (towar na wymianę, “do dyplomacji”)

Plecak

Zasadniczo, zabieramy wszystko to, co pakujemy do plecaka na weekendowy wypad w góry lub gdy będziemy musieli wracać piechotą z pracy do miejsca w którym mieszkamy.  

Pamiętajmy również o zdrowym rozsądku – sianie paniki i masowa histeria może być często równie zgubna w skutkach, co sama przyczyna zagrożenia.

Dodaj komentarz