Przedstawiamy krótką historię powstania brukowanej ścieżki i placyku wykonaną przez Archizen w 2021 roku. Zaczęliśmy prace od przeprowadzenia instalacji do domofonu oraz automatyki bramy wjazdowej.

Furtka instalacja
Furtka instalacja 2

Następnym etapem było osadzenie obrzeży. Po zewnętrznej stronie od furtki obrzeże służy jako krawędź stopnia małego placyku w strefie wejściowej.

Obrzeża placu

Obrzeże chodnika na posesji zostało ukryte poniżej poziomu kostki tak aby docelowo ukryć je pod ziemią. Zostało do tego celu użyte obrzeże z odzysku ponieważ ostatecznie i tak nie będzie widoczne. Następną czynnością było zbudowanie podbudowy pod chodnik i plac.

Zagęszczanie
Zgarnianie podsypki

Układanie kostki zaczęliśmy od strony wejścia i kontynuowaliśmy w stronę domu.

Plac z przodu
Placyk i chodnik
Chodnik z bliska

Teren wokół chodnika został obsadzony roślinami i została zasiana łąka kwiatowa. Kilka miesięcy później tego samego roku, który okazał się wyjątkowo deszczowy, została podjęta decyzja o dobudowaniu dodatkowego odwodnienia wzdłuż chodnika. Chodnik z ukrytymi obrzeżami umożliwiał spływanie wody ze skarpy i mimo zatrzymywania jej przez zieleń powodowało to wymywanie ziemi na chodnik.

Dren ułozony w ziemi
Dren zawinięty

Projektowi w takim stanie przydałaby się teraz ładna pogoda i nowa sesja zdjęciowa. Niestety, w tym roku albo pogoda jest paskudna albo jesteśmy zajęci pracą nad nowymi projektami. Nie zostawiamy jednak naszych poprzednich projektów i mamy je stale na oku. Jeśli można je jakoś usprawniać to chętnie się tego podejmujemy.

Dren zasypany żwirem

A tak wygląda odwodnienie po kilku tygodniach deszczowej pogody. Łąka kwiatowa powoli atakuje chodnik. Rozsypywaniem się żwirku trzeba się było przejmować jedynie w przypadku rozrzucania go przez dzieci w zabawie na chodnik.

Odwodnienie zarośnięte

Dziękujemy za zainteresowanie naszymi projektami. Jeśli podobają się Państwu to prosimy o pozytywny komentarz pod postem. Więcej zdjęć realizacji można znaleźć w naszym portfolio. Osoby zainteresowane zleceniem nam pracy lub projektu zapraszamy do kontaktu.

Pozdrawiamy,

Zespół Archizen

Dodaj komentarz